Způsob, jakým pomáháme růst zaměstnancům, kteří na sobě pracují a nebojí se nových výzev, nejlépe ilustrují následující příběhy.

gajdosIng. Peter Gajdoš

mistr vrtné soupravy Volám sa Peter Gajdoš. Študoval som na Technickej univerzite v Košiciach, fakulte BERG, odbor Technológie v naftárenskom a plynárenskom priemysle. Priznám sa, k  tomuto odboru som sa dostal náhodou. Zo začiatku mi išlo len o jedno – skončiť vysokú školu a mať titul pred menom J. Počas prvých dvoch rokov štúdia som sa utvrdil, že som si vybral správne. Odborné predmety, ktoré som mal, boli veľmi zaujímavé. Nadchli ma aj prezentácie firiem, ktoré prejavovali záujem o budúcich absolventov tohto odboru už počas štúdia. Okrem zamestnania po škole ponúkali aj možnosť vyskúšať si prácu na vlastnej koži v praxi. Prezentácia firmy MND Drilling & Services ma zaujala natoľko, že som sa odhodlal a skúsil to. Počas trojmesačnej brigády, ktorá mi bola ponúknutá, som získal mnoho praktických skúseností nápomocných v ďalšom štúdiu. Vtedy som sa začal pohrávať s myšlienkou pracovať v tomto odbore. Počas štúdia som absolvoval ďalšiu trojmesačnú prax a v tejto firme som realizoval aj svoju bakalársku a inžiniersku diplomovú prácu. Po ukončení vysokoškolského štúdia som vycestoval na 4 mesiace do USA (najmä s cieľom zdokonaliť sa v angličtine) a po návrate som nastúpil do firmy MND DS ako asistent majstra POS a neskôr ako nočný majster POS. Približne po 7 mesiacoch som sa dostal na osádku č.1 – vrtnú súpravu Bentec 350AC. Bol som prekvapený, ale hlavne veľmi šťastný. Je to jedna z najmodernejších vrtných súprav firmy, ktorá vŕta prevažne v zahraničí. Teraz pracujem ako asistent vrtmajstra alebo nočný vrtmajster. Vo firme MND Drilling & Services som nadmieru spokojný. Firma prosperuje a dokonca sa stále rozširuje a expanduje. Zamestnancom ponúka istotu, stabilitu a možnosť osobného profesijného rastu a postupu. Nebráni sa prijatiu mladých ľudí, ktorí majú záujem na sebe pracovať. A okrem toho svojim zamestnancom ponúka aj mnoho naozaj kvalitných benefitov, ktoré v dnešnej dobe nie sú vôbec bežnou záležitosťou. Investuje do vzdelania svojich zamestnancov – spomeniem napr. intenzívne jazykové kurzy. Všetky tieto výhody skombinované s naozaj nezvyčajnou a zaujímavou prácou určite stoja za to, aby ste pri hľadaní zamestnania skúsili šťastie v spoločnosti MND Drilling & Services.  

Bc. Jana Fadrná

vedoucí oddělení HSEQ Jsem absolventkou Univerzity Hradec Králové v oboru Sportovní management. Do společnosti jsem nastoupila v roce 2007, zhruba po 3 letech od ukončení studia, na pozici koordinátora rozvoje lidských zdrojů. Poté, co jsem strávila několik měsíců na vrtném pracovišti v zahraničí, kam jsem se dobrovolně přihlásila na funkci překladatele, mi zaměstnavatel nabídl možnost věnovat se v rámci společnosti jiné činnosti. V současné době pracuji na pozici vedoucí oddělení HSEQ. I když jsem nezůstala v oboru, který byl předmětem mého studia, vzdělání a kvalifikaci si doplňuji v každodenní praxi a prostřednictvím školení, která společnost podporuje. V MND D&S jsem získala práci, která mě velmi baví a naplňuje. Důležité je mít motivaci, snahu a nadšení pro to, co děláte.